YAZIKTIR! GÜNAHTIR!

18.01.2017 18:44:28

Emre Burak UÇAR

YAZIKTIR! GÜNAHTIR! 

    Yargıtay Başkanımız Burhaniye'li anne tarafı Pelitköy'lü Cuma namazını annesinin adını taşıyan camide kıldı oradan biliyorum. 

    Neyse, olayın aslı şu; Yargıtay Başkanlar Kurul Toplantısı geçtiğimiz hafta Güre'de yapıldı.. bunun için özel uçak kiralandı, siyah makam arabaları cilalandı, aprona deve getirildi! yanlış okumadınız Türkiye'nin en üst yargı grubunu develerle karşıladık, Bölgede ne başkanı olduğu önemli değil, başkan sıfatını taşıyan kim varsa ip gibi dizildiler havalimanına, efeler zeybek oynadı! Yargıtay mensupları öptü öptü öptü... 

    Benim sayabildiğim Yargıtay Başkanı Cirit'e en azından 5tane porselen çanak hediye edildi. Yemekler tertiplendi.. Hatta ve hatta onuruna deve güreşleri düzenlendi... Yok daha neler diyorsunuz, belki de yalan yazdığımı düşünüyorsunuz.. İnanmayanlar Burhaniye Belediyesinin resmi facebook hesabını açıp bakabilir. 

    Aynen şöyle yazıyor "Yargıtay Başkanımız İsmail Rüştü Cirit ve Yargı mensupları için Burhaniye deve güreşi alanında düzenlenen deve güreşleri..." Şükürler olsun v.i.p deve güreşlerimiz var artık, umudumuz yakın zamanda teba (kullar) içinde deve güreşleri düzenlenmesi..

    Güvenlik önlemi alınmalı elbette memleketin her yerinde bombalar patlarken böylesine önemli misafirler büyük tedbirler altında ağırlanmalı ama herşeyin bi haddi olmalı, hududu olmalı... Yargıtay Başkanımız Taylıeli köyünde çay bahçesinde kahvaltı yapacak diye benim Jandarmam, Polisim neden yağmurun altında içliklerine kadar ıslanıyor? Niye her kavşakta ayrı bir ekip bekliyor.. Yahu neden kırmızı ışıklar Yargıtay başkanı geçecek diye iptal ediliyor, neden? Kahvaltısını yarım saat geç yapsa olmaz mı başkanımız, Yarım saat geç ziyaret etse zeytinyağ fabrikasını, adalet dağıtmaya ışıklarda bende her vatandaş gibi bekleyeyim dese olmaz mı! YAZIKTIR! GÜNAHTIR! İSRAFTIR! KUL HAKKIDIR! 

*****        *****        *****        *****        *****        *****

 

*****        *****        *****        *****        *****        *****

NAZIM'IN PİRAYE'SİNE...

25 Eylül 1945

Saat 21. 

Meydan yerinde kampana vurdu, 

nerdeyse koğuşların kapıları kapanır. 

Bu sefer hapislik uzun sürdü biraz : 

                                                8 yıl... 

Yaşamak : ümitli bir iştir, sevgilim, 

yaşamak : 

                  seni sevmek gibi ciddî bir iştir... 

    Büyük edebiyatçımız Nazım Hikmet'in sürgünde son bulan yaşantısı sürseydi.. belki de geçtiğimiz cumartesi 115. yaşını kutlayacaktı.. Büyük aşkı Piraye'ye ceza evinde yazdığı bir dörtlükle analım istedim büyük ustayı.. Saygı ve Rahmetle Analım! 

Görüşleriniz için: emreburakucar@gmail.com 

 

2017 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim