GAZİANTEP SİYASETİNE FATMA ŞAHİN VESAYETİ

GAZİANTEP SİYASETİNE FATMA ŞAHİN VESAYETİ

30 Mart yerel seçimlerinden önce bir çok kereler Fatma Şahin ile ilgili iddialarda bulunmuştum. Ve tabi 7 Haziran’da, akabinde 1 Kasım’da…

28.03.2016 16:20:27

Hamza Mercanoğlu

İddia ettiğim şey Fatma hanımın Gaziantep siyasetini dizayn etme girişimiydi, kendisi için bir siyaset imparatorluğu hayali kuran Fatma Şahin adım adım hedeflerine yürüdü.

7 Haziran seçimi öncesi Milletvekili listesine direkt müdahale ederek, muhafazakar ve İslamcı STK’lara çelme takarak hepsinin adaylarını ekarte etti. Hemen ardından AK Parti teşkilatlarında saygı gören, tabana yakın isimleri birer birer saf dışı ederek, “Burjuva” temsilcisi, Aristokrat kimselerden oluşan bir liste hazırladı. Bu liste kısmen onaylandı ancak Fatma hanım liderliğindeki AK Parti Gaziantep teşkilatı seçimden hezimetle çıktı. Türkiye ortalamasında neredeyse en çok oy kaybına uğrayan il oldu Gaziantep.

Fatma Şahin uzun yıllar Ankara bürokrasisinde bulunan, Bakanlık yapmış birisi olarak elbette siyasi arenada ustaca manevra yapabilecek potansiyele sahiptir. 1 Kasım’da da yine aynı şekilde tüm kozlarını “zenginler kulübü” lehine kullanmaya kararlı olan Şahin, kendisini siyasette türlü makamlara getiren “müttefik işadamları” ve “beyaz Anteplilere” minnettarlığını sunmak için elinden gelen gayreti gösterdi. Bugün mevcut vekillerin temsil ettikleri kimliklere bakarsanız beni anlayacaksınız.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin seçim sonrası şehrin sorunlarından çok siyaseti dizayn etmek için gayret göstermiştir. Elbette “Gastronomi” gibi projelerde başarı sağlamıştır. Ne var ki, Gastronomi başarısı, trafik başarısızlığını çözememektedir. Fatma hanım, Şehrin toplu ulaşım sıkıntısıyla birlikte hava kirliliği konusunda bir çözüm bulamamıştır.

Varoş semtlerle, modern mahalleler arasında hizmet konusunda ayrımcılık had safhadadır. Tüm yatırımlar İbrahimli gibi zengin semtlerine yapılırken, geri kalmış, Ünaldı, Çıksorut gibi bölgelerde kırılan yollar dahi tamir edilmemektedir.

Fatma Şahin iyi niyetli bir insandır şüphesiz. İyi bir siyasetçidir de, ancak iyi bir belediye başkanı mıdır? Sorusu cevap bulmalıdır. Benim kanaatim odur ki, Fatma Şahin iyi bir başkan değildir. Bunun nedenleri arasından sadece birisi şudur ki, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma hanım görünse de, bugün Belediyeyi yönetenlerin kendisi olmadığını herkes bilmektedir. AK Parti ruhuna yabancı, fırsatçı ve yağmurcu iş çevrelerinin temsilcileriyle doldurulan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, maalesef bir “Rant merkezi” haline getirilmiştir. En azından “Dindar” bir parti olarak görülen AK Parti’ye bu cihetten oy veren yüz binlerce seçmenin, kendisinden göreceği bir kişinin dahi istihdam edilmediği ve yönetici kadroda yer bulamadığı Belediye yönetiminde tamamıyla “Elit” bir kesim bulunmaktadır.

Fatma Şahin’in etrafında çelikten bir duvar ören “Burjuva” taifesi, başkalarının içeri girmesine asla müsaade etmemektedirler. Görevleri “Danışmanlık” olan onlarca kadrolu “Maaş alma memurları” Bizatihi kendileri “Danışmaya muhtaç” kabilinden torpille iş başına getirilmiş ehliyetsiz kimselerden oluşmuştur.

Bir kaç aydan bu yana Belediye binası içerisinde bir tadilat çalışması yapılmaktadır. Başkan’ın makam odasının bulunduğu bölümde yapılan bu tadilat için  “İki Milyon TL” Ödenecektir. İhaleyi alan vatandaşın eski bir Belediye Başkanının damadının kardeşi olduğu söylentileri var. Özgür bir ülkede elbette herkesin ticaret yapma ve ihale kapma hürriyeti vardır. Zaten benim mesele ettiğim şey müteahhitle ilgili değildir, lakin bir apartman yapılabilecek bir servet harcayarak makam odasını yaptıran sayın Başkan, babasının parası olsaydı bu kadar hoyratça ve lüzumsuzca harcar mıydı acaba? Bu şehirde on kişinin küçücük bir odada yaşama tutunmaya çalıştığını bilmiyor mu acaba sayın Başkan?

Sözün özü şu ki, Fatma Şahin Gaziantep Belediyesini yönetmiyor, Gaziantep’in kaymağını yemeye alışmış “Beyaz Antepli” taifesi tarafından yönetiliyor. Halktan fersah fersah uzak, lüks içinde yaşayan ve çocuklarının bir günlük cep harçlıkları bir emekçinin bir aylık maaşına denk “gönül fukarası” adamların çıkarlarına amade olmuş bir Başkan ne AK Parti’nin 2023 hedeflerine ve nede, fakir sofrasında bağdaş kurup çorba kaşıklayan Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlu davasına yakışmamaktadır.

2295 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim