TERÖRİZM DEMOKRASİYİ YENEMEZ!

TERÖRİZM DEMOKRASİYİ YENEMEZ!

Dün Belçika'da yaşanan dehşet verici saldırılardan dolayı derinden üzgünüm. Düşüncelerim mağdurların aileleri ve Belçika halkıyla beraber.

23.03.2016 09:58:20

Zuhal KAYHAN

Yakın zamanda Türkiye'de gerçeklesen, canımızı yakan, alçak saldırılarda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve masumca ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Terör saldırısını gerçekleştirenler ve saldırının arkasındaki karanlık güçler, insanlığın dayanışma ve birlik duygusunu asamayacak ve tüm dünya insani, bu hain saldırılarla ulaşılmak istenen hedefin karşısında kararlılıkla duracaktır.
Din ve sınır tanımayan, barbarca yapılan, saldırılara karşı, ayrım yapmadan dünyanın çeşitli yerlerinde güvenlik ve istikrarı hedefleyen bu terörü yok etmek için uluslararası çabanın birleşmesi gerektiğine inanıyorum. İnsanlık dışı, alçakça terör saldırılarını şiddetle kınamanın dışında, uluslararası toplumun terörün finans kaynaklarının kesilmesi ve ona karşı durulması için yardımlaşmanın bir kez daha çok önemli olduğunu vurgulamak isterim..
Kalbinden vurulan Avrupa, barbarlığa karşı tepki göstermeyi bilecektir ayırım yapmadan. Yapılan saldırıları haklı çıkartacak hiçbir politik söylem mevcut değildir. Terörizme karşı mücadelede güçlü ve birlik halinde durmalıyız. Terörizm demokrasiyi asla mağlup edemeyecek.
Suçsuz öldürülenlere ağlıyoruz. Ancak hiçbir zaman nefretin, fanatizmin ve şiddetin önünde eğilmeyeceğiz.
Olayda hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim. Saygılarımla.
(Brüksel-23.03.2016)
 

2323 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim