“DERLER’ Kİ?” Kandırdığın Çocuğun Pipisini Ye…

“DERLER’ Kİ?”  Kandırdığın Çocuğun Pipisini Ye…

Ağzından çıkan sözü kulağın duymalı verdiğin söz yerine gelmeli. Mesela; kellere saç, hastaya ilaç, züğürde para, sıvacıya mala, işsize iş, dişsize diş, olmayana çocuk, üşüyene gocuk, colaya buz, yemeğe tuz, nazar değmişe hoca, evde kalmışa koca, dırdırcıya akıl, onu çekene sabır verin de vatandaş size inansın. Aksi Taktirde seçmenin aklını fikrini Karıştırıp oyunu almaya çalışırsanız İşte o zaman kandırdığın çocuğun ç….nü ye demezler mi?

4.06.2015 09:07:46

Mehmet ALICI

 “ANKARADA ANA YASOO ELLERİNDEN ÖPER HASO”

Tüm siyasi partiler arı gibi çalışıyor maşallah. Hepsinin de ağzından bal akıyor vatandaşa bol keseden dağıtıyorlar. “Aslı yok yaylasında 1500 koyunları var.” Muhalefet iktidardan daha da cömert bir alana iki bedava “Yırtılan deli Ali’nin yakası” Muhalefet in seçim vaatlerine iktidar kaynak yok diyor. Peki kaynaklar kurumuş ise verilen vaatler nasıl yerine getirilecek. Seçime dört gün kalmış seçmenin yüzde 40 ı halen kararsız. Vatandaşın dini duyguları da ekonomik duyguları da gasp edilmiş gibi güveni sarsılmış.

 Geçtiğimiz gün sokak röportajı yaptım, vatandaşa sordum; siz oyunuzu lidere mi, partiye mi, adaya mı, verilen vaatlere mi vereceksiniz? Dedim. Aldığım cevapların yüzde 80 i vaatler ama 72 yaşındaki Hüseyin amcanın yorumu çok harikaydı. Yılların tecrübesi ile yoğrulmuş siyaset ansiklopedisine altın harflerle yazılması gereken sözcüklerdi.            
     
“ HAZİNE AVCULARI”

Hüseyin Bey şöyle dedi: Ben 50 yıldan beri çoook hardallı bayramlar yaşadım. Vatandaş siyasetçinin aklına seçimden seçime gelir. Tüm siyasi partilerin vaatleri Hasan Ali Türküsü ben o türküleri 50 yıldan beri, dinliyorum. Önseçim yapılır, delegenin seçtiği halkın tanıdığı aday Ankara da sıralamaya dahi giremez. Partinin genel başkanı belirliyor milletvekili veya belediye başkan adayını şimdi soruyorum seçtiklerimiz millettin vekilimi genel başkanın vekilimi. İşçiye, emekliye dokuz yüz lira bin lira maaş vereceksin, sen yirmi katını alacaksın. Bunların çoğu hazine avcısı deyip, şu fıkrayı anlattı Hüseyin Bey.

Politikacı bir grup, otobüs ile bir seminere katılmak üzere yola koyulur.

Yolda otobüs şoförü bir kaza yapar ve bir çiftçinin arsasının hemen yanında devrilir.

Bunu gören çiftçimiz, büyük bir çukur kazar ve tüm politikacıları oraya gömer.

Bir kaç gün sonra, o civardan geçen bir polis, kaza yapmış otobüsü görür, çiftçiye de politikacıların nerede olduğunu sorar.

- Hepsini gömdüm der çiftçi.

- Peki, hepsi ölmüş müydü?

- Valla abi, bazıları ölmediklerini söylüyorlardı, ama bilirsin ne kadar yalancı olduklarını bu politikacıların !!!

Evet, iyi düşünüp doğru karar vermeliyiz. Ülkemizin Kaderini belirliyoruz…

18625 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 2
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim