CHP’nin Karesi Belediye Başkan adayı Tellioğlu

CHP’nin Karesi Belediye Başkan adayı Tellioğlu

20.12.2018 11:14:31

Güncel

CHP’nin Karesi Belediye Başkan adayı Tellioğlu

Önce memleket, sonra siyaset
 
CHP’nin Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçim süreci ve gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Tellioğlu, “Atatürk’ün gösterdiği yolda, karşılıklı olarak tüm halkımızın dünya görüşüne ve yaşam tarzına saygı gösterip bu çerçevede 27’si merkez 43'ü kırsal olmak üzere 70 mahallemiz ve yaklaşık 180 bin hemşehrimizle birlikte memleketimizin menfaati için çalışacağız” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, parti binasında İl Başkanı Serkan Sarı, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ile birlikte düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulundu.
Partililere kendini tanıtan Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, “Kasım 1965 Balıkesir doğumluyum. Sahra ve Demir adında iki evladım var. 1985-1987 yılları arasında askerliğimi yaptıktan sonra aile şirketimizde çalışmaya başladım. Sanayici olarak 30 yıl aileme ve kentime gururla hizmet ettikten sonra geçen yıl Temmuz ayında ayrılıp, kendi şirketimi kurdum. Şu anda kümeslerimde damızlık ve broiler tavuk yetiştiriciliği, kuluçka işletmemde de etlik civciv üretimi yapıyorum” dedi.
“ÖNCE BALIKESİR, SONRA SİYASET”
Siyasette vaat vermenin gelenek olduğunu belirten Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu, seçildiği taktirde Atatürk’ün gösterdiği yoldan, ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak imkanları sonuna kadar zorlayacağını ifade etti.
Tellioğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Siyasetin geleneğidir vaatler vermek sözler vermek. Bana göre, söz verdiğim zaman tutmak zorundayım, yapamadığım zaman altında ezilmekten korkuyorum bunun için vaatlerde bulunmak istemiyorum. Kısmet olur seçilirsem ulu önderimiz Atatürk’ün gösterdiği yoldan, ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak elimdeki imkanları sonuna kadar zorlayacağım, halkımızın en iyi hizmeti almasını sağlamaya çalışacağım. Bunun sözünü veriyorum.
“ÇITAYI YUKARIYA TAŞIYACAĞIM”
Onun dışında bir vaatte bulunmakta istemiyorum. Geçtiğimiz dönemlerde görev yapan tüm belediye başkanlarımız ellerinden gelen çabayı gösterip, kendi fikirleri ve vizyonları çerçevesinde bizler için hizmet üretti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kısmet olur ise, bende çıtayı daha yukarıya taşımaya çalışacağım. Karşılıklı olarak tüm halkımızın dünya görüşüne ve yaşam tarzına saygı gösterip bu çerçevede 27’si merkez 43'ü kırsal olmak üzere toplam 70 mahallemiz ve yaklaşık 180 bin hemşehrimizle birlikte memleketimizin menfaati için çalışacağız. Bugün Dünya İnsan Hakları Günü. Toplumumuzun hak ettiği haklarını elde edebilmesini diliyorum. Ekonomi kısmına gelince Organize Sanayi Bölgemiz, yapılan girişimler sonucunda gelişiyor. Ülkemizin önde gelen kuruluşları ciddi yatırımlar yapıyor. Bundan gurur duyuyoruz.
“SOSYAL HAYATI CANLANDIRMALIYIZ”
Fakat kentimizin sosyal hayatını canlandırmak zorundayız. Kentimize sanat merkezi, yeşil alan, sosyal alanlar kazandırmalıyız. Balıkesir merkezinde yeşil alan oranı yüzde 2.7 biz bunu arttırmak zorundayız. Balıkesir Musiki Derneği’nde 10 yıldır başkanlık yapıyorum. Toplumun gelişebilmesi için sanat çok önemli. Bu konuda da sanat ve kültür merkezlerini arttırmalıyız. Önümüzdeki günlerde Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ı ziyaret edip, Karesi Belediyemiz ile ilgili bilgi almak istiyorum. Keza merkez ve kırsal mahalle muhtarlarımızla buluşup fikir teatisinde bulunacağız.
İki şeye dikkat çekmek istiyorum. Sen ben değil, biz olacağız diye düşünüyorum. Kendime göre de şöyle bir slogan belirledim. Önce memleket, sonra siyaset.” Mahmut ACARÖZ

344 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim