İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ok’tan CHP adayı Akın’a:

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ok’tan CHP adayı Akın’a:

20.12.2018 11:16:20

Güncel

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ok’tan CHP adayı Akın’a:

Sokağa çıkamayacak hale gelirsin
 
İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, kendisinin aday olmasıyla ilgili ‘CHP’ye hainlik ettiler’ manşetlerini attırdığını iddia ettiği CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’ı CHP ve İYİ Parti tabanından özür dilemeye çağırdı. Ok, “Bu karalama kampanyalarını artık şu manşetle, Sayın Ahmet Akın ve ekibinin organize ettiğini bütün Balıkesir kamuoyu gördü. Bizler hala bütün bunlara rağmen sükunetimizi koruyoruz, bundan sonra da koruyacağız. Ama ev ev, kapı kapı dolaşıp bunların Sayın Akın tarafından organize edildiğini anlatacağız. Sokağa çıkamayacak hale gelirsin” dedi.
 
İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İl Başkanı Nedim Tuna ile birlikte düzenlediği toplantıda, bir gazeteye kendisinin aday gösterilmesiyle İYİ Parti’nin CHP’ye hainlik ettiği haberlerini yaptırdığını iddia ettiği CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’ı sert dille eleştirdi, CHP ve İYİ Parti tabanından özür dilemeye çağırdı.
“HİCAP DUYUYOR HATTA UTANIYORUM”
Partide düzenlediği toplantıda konuşan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “Balıkesir kamuoyunun karşısına böyle bir konu ile çıkmaktan duyduğum üzüntüyü ve hatta utandığımı ifade etmek istiyorum. Bizler Balıkesir’de yerel seçimlerin demokratik, herkesin birbirine saygılı, vatandaşımızın hür iradesi ile karar vermesini canı gönülden arzu ediyoruz. CHP adayı Ahmet Akın’ın adaylığı açıklandığı gün adaylığımız ilan edilmesine rağmen Ak Parti adayı Yücel Yılmaz beyi bizzat arayarak, başarı dileklerimi, yarışın centilmence geçmesi temennilerimi canı gönülden ifade ettim. Ama bizim bütün bu iyi dilek ve temennilerimize rağmen yerel basınımızda özellikle her gün bir gazetede İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok hakkında şahsımla ilgili çok çirkin, söylemeye hicap duyduğum seviyesiz, yakıştırmalar, iftiralar, karalamalar yapılıyor.
“BALIKESİR, KAVGA ORTAMINA ÇEKİLMEK İSTENİYOR”
Biz Balıkesir’in gündemine bu şekilde değil projelerimizle gelmek istiyoruz. Bu ayrıştırma diliyle Türkiye yoruldu, Balıkesir son 5 yılda çok yoruldu. Biz ayrıştırıcı olmayacağız, biz kutuplaştırıcı olmayacağız, projelerimizle vatandaşlarımızın huzuruna çıkarak, onların hür iradeleriyle 31 Mart yerel seçimlerinde kullanacakları oylara saygı duyuyoruz. Bu kadar basit olay. Ama bizim bütün bu iyi dilek ve temennilerimize rağmen Balıkesir özellikle her gün şahsımın üzerinden planlı, programlı yapılan karamalarla, iftiralarla, ayrıştırılıp, kutuplaştırılıp, kavga ortamına çekilmek isteniyor. Biz İYİ Parti olarak bırakın bu ortamın oluşmasını bu ortamın olmaması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün gayretimizle, çabamızla mücadele edeceğiz. Bugünkü basın açıklamasının temeli de özü de bu” dedi.
“KAVGA TARAFI OLMAYACAĞIZ”
Kendilerinin kavga tarafı olmayacağına dikkat çeken Ok, “Biz karalama ve iftirayla milletimizi kandırmaya kalkışmayacağız. Sayın Ahmet Akın’ın adaylığı ilan edildikten hemen sonra daha benim adaylığım falan yok, Ak Parti’nin adayı ortada yok belli değil, İsmail Ok işte CHP’nin önünü kesmek, bir başkasının önünü açmak üzere şu kadar milyon liralar almış, şunlarla pazarlık yapmış gibi çirkin, gerçekten çok seviyesiz ve ahlaksızca iftira ve karalamalar başladı.
“AKIN İLE GÖRÜŞTÜM, YAPILANLARI ANLATTIM”
Hemen Ahmet Akın’a bu gazetenin fotoğrafını çekip gönderdim. Sayın Akın bu yapılan haberler ile siz Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet ettiğini zannediyorsunuz ama, CHP’ye hizmet etmiyor. İsmail Ok’un önünü kesmeye çalışmakla, karalamakla, iftira ile bu 2014 yılındaki tiyatronun tekrar oynanmaya başlandığını, 2014’ün yine sahnelendiğini gösteriyor dedim. Karşılıklı yazıştık, kesinlikle kendisinin ilgisinin olmadığını ifade etti, bizde amenna dedik.
“HALKIMIZ BU HABERLERİ KİMLERİN YAPTIRDIĞINI BİLİYOR”
Burada bizim kamuoyu, Balıkesir halkı, bu haberlerin kimler tarafından yaptırıldığını biliyor. Sayın Ahmet Akın, Cumartesi gününe kadar il başkanım da, teşkilatlarımızda, bize gönül verenler ne olur tahriklere kapılmayın dememizden dolayı sustu. Ama Cumartesi gününden itibaren susmuyorlar artık. Çünkü biz sadece şahımızı değil, bize oy veren, vermeyen, gönlü bizimle olan Balıkesir halkını temsil ediyoruz. Susamazdık. İşte gazete burada, biz Balıkesir İYİ Parti ve İYİ Parti Genel Merkezi’nin şahsımı Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapması dolayısıyla CHP’ye hainlikle teşekkür etmişiz, işte gazete manşeti. Bu cumartesi günü artık bu haberlerin bedavaya yapılmadığını, durduk yere yapılmadığını ve bunu arkasında Ahmet Akın’ın olmadığına sokaktaki hiçbir vatandaşımız inanmıyor. Bunların yüzlerini de, bu yaptıkları çirkinlikleri de kamuoyu ile paylaşmak gibi görev ve sorumluluğumuz var” diye konuştu. 
“NE ZAMANDIR ADAY ÇIKARINCA BİR PARTİ HAİN OLUYOR?”
Ne zamandır bir parti belediye başkan adayını çıkarınca, bir parti başka bir partiye hainlikle teşekkür etmiş oluyor? diye soran İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, konuşmasına şöyle devam etti:
“Demokraside böyle bir şey olabilir mi ? Ben meclis kürsüsünde söyledim, CHP 24 Haziran seçimleri öncesinde İYİ Parti’nin seçimlere sokulmamak üzerine kurulan entrika ve kumpasları bozmak adına 15 milletvekilini İYİ Parti’ye vererek demokrasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır diyerek teşekkür ettim. Bu yolda CHP milletvekillerine yapılan saldırıyı en sert şekilde kınayan da benim. Şimdi bu sözler dururken, İYİ Parti İsmail Ok’u aday gösterdi diye CHP’ye ihanet etmiş olacak. Buna en fazla CHP tabanı karşı çıkıyor.
“TABANINIZ SİZİ SOKAĞA ÇIKARMAYACAK”
Sayın Ahmet Akın buna en fazla CHP tabanı tepki gösteriyor. Bunu unutmayın, tabanınız böyle giderse sizi sokağa çıkarmayacak. Yok efendim bu haberlerin benimle ilgisi yok. Bu gazetenin adı da belli, künyesi de belli, herkes biliyor Balıkesir’de. Kiminle iş tuttuğunu da biliyor. Sayın Akın siz kiminle iş tutuyorsunuz? Esas mesele burada, siz kiminle iş tutuyorsunuz? Bu karalama kampanyalarını artık şu manşetle, Sayın Ahmet Akın ve ekibinin organize ettiğini bütün Balıkesir kamuoyu gördü.
“ÖZÜR DİLE VE AÇIKLA”
Sayın Ahmet Akın başta CHP tabanından, Balıkesir halkından, biz şahsımızı geçtik ve İYİ Parti’ye gönül vermiş olanlardan özür dileyin. Bu haberlerle uzaktan yakından ilgim yok. İsmail Ok, iki milyon para almış, adaylıktan çekiliyormuş gibi çıkan söylentileri, gazetelerde yazılan haberleri bende kınıyorum demediğiniz müddetçe demokrasiden yana değil, sadece ve sadece şu anda bu ülkeyi her anlamıyla başta ekonomik krizi olmak üzere yaşanmaz hale getiren Ak Parti hükümetine ve yine 2014’de senin gibi yanlış yapanların, Ak Parti’nin değirmenine su taşıması ile nasıl büyükşehri Ak Parti’ye teslim ettiyseniz yine böyle bir görevle mi sahaya çıktınız bunları lütfen açıklayın.
“BALIKESİR HALKI ZEKİDİR, AKILLIDIR”
Yüzümüze abim abim, sokakta abim abim ama karanlık odalarda, mahvillerde bu haberleri organize edeceksiniz. Bizler hala bütün bunlara rağmen sükunetimizi koruyoruz, bundan sonra da koruyacağız. Ama ev ev, kapı kapı dolaşıp bunların Sayın Akın tarafından organize edildiğini anlatacağız. Sokağa çıkamayacak hale gelirsin. Demokrasiden yana mısın, Ak Parti’ye hizmet etmek için mi görevlisin bunu çık açıkla. Bu tiyatroyu Balıkesir halkı 2014 yılında seyretti, Balıkesir halkı zekidir, akıllıdır, çünkü Türk milletinin tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Bir seyrettiği tiyatroyu bir daha izlemez.” Mahmut ACARÖZ

552 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim