EKTOD ' dan YENİ OYUN

EKTOD ' dan  YENİ OYUN

8.01.2017 16:11:39

Kültür Sanat

EKTOD ' dan YENİ OYUN " MELEKLER VE ŞEYTANLAR" Edremit'te 2011 yılından beri faaliyet gösteren Edremit Kent Tiyatrosu Oyuncuları Derneği, Sezonun ilk oyunu ile sahne alıyor. Melekler ve Şeytanlar , Joseph Kesselring 'in yazdığı Vasti Rıza Zobu nun çevirip uyarladığı 2 Perdelik komedi oyununun yönetmeni ise Ersin Ökten.

EKTOD ' dan  YENİ OYUN  "  MELEKLER VE ŞEYTANLAR"

Edremit'te 2011 yılından beri faaliyet gösteren  Edremit Kent Tiyatrosu Oyuncuları Derneği, Sezonun ilk oyunu ile sahne alıyor.  Melekler ve Şeytanlar , Joseph Kesselring 'in  yazdığı  Vasti Rıza Zobu nun çevirip uyarladığı 2 Perdelik komedi oyununun yönetmeni ise Ersin Ökten.

13 Ocak Edremit Şükrü Tunar Kültür merkezinde saat 20.30 da Prömiyer gecesi ile tiyatro severlerle buluşacak olan oyun , çevresindeki herkese iyilik yapmakla tanınan halaların, kimsenin bilmediği kutsal görevini mizahi bir dille anlatıyor.  

KÜNYE

 
 
Yazar :  JOSEPH KESSELRING
Çevirmen : Vasti Rıza Zobu
Uyarlayanlar : Vasti Rıza Zobu
Yönetmen : Ersin ÖKTEN
Oyuncular (Sahneye Giriş Sırası ile) : Tuğba Alat-Cengizhan Aras-İsmail Öznalbant- Emre -Hatice Varol-Melek Özyurt- Burhan İşler- Nazan Özateş-Ayşegül Seyhan - Süleyman Vızvız- Muzaffer Belgen-Haluk Avcı- Ergün Özkan- Mehmet Salih Demircan-
Dekor :  Haluk Avcı
 Kostümler: Nazan Özateş- Tuğba
Afiş Fotoğrafı ve Tasarımı : Gökhan Özateş
Ses - Işık : Gökhan Özateş
Koordinasyon ve İletişim : Gökhan Özateş
Yapım : EKTOD
 
 
 
 
KONUSU
 
Oyun, çevresindeki herkese iyilik yapmakla tanınan halaların, kimsenin bilmediği kutsal görevini mizahi bir dille anlatıyor. Yaşlı ve hayatlarında hiç evlenmemiş iki kız kardeş Neriman ve Keriman kendisini savaş askeri zanneden yeğenleri Zeki ile birlikte yaşamaktadır. Sevgilisiyle evlenme hazırlığı yapan diğer yeğenleri ünlü oyun yazarı Adnan, yardımsever halalarının sırrını öğrenir. Bu sırada uzun zaman önce ortadan kaybolan ve pek sevilmeyen diğer yeğen Halim’in ortaya çıkması ile işler içinden çıkılmaz bir hal alır.
 
Yönetmen: Ersin Ökten
Yazan: Joseph Kesselring
Oyuncular: Nazan Özateş, Tuğba Alat, Süleyman Vızvız,Ergün Özkan,Haluk Avcı, İsmail Öznalbant, Ayşegül Seyhan, Burhan İşler, Cengizhan Aras, Melek Özyurt, Hatice Varol, Salih Mehmet Demircan, Muzaffer Belgen
 

4090 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim