Güneydoğulu gazetecilerin tekne keyfi‏

Güneydoğulu gazetecilerin tekne keyfi‏

30.04.2016 19:55:39

Kültür Sanat

Güneydoğulu gazeteciler, Baharoğlu Medya Grubu tarafından Gaziantep’te bu yıl 5’ncisi düzenlenen mangal partisinde buluştu. Gazeteciler, tekne gezisi ile stres atarken özel aşçılar tarafından hazırlanan kebaplarla adeta kendilerine ziyafet çekti.

Haber ile İlgili Resim Galerisine Gitmek İçin Tıklayınız

Bahartürk TV, TV27, Baharoğlu Gemicilik ve Turizm A.Ş. ile tekstil firmasının sahibi olan Gaziantepli iş adamı Mehmet Baharoğlu, şirketler grubu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bahar Şenliği’ni bu yıl gazetecilerle birlikte yaptığı tekne turu ile gerçekleştirdi.
Gaziantep’teki tersanede üretilen teknelere binen gazeteciler, Yavuzeli ilçe sınırlarında birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve Yuhanna İncili’nin ilk yazıldığı yer olarak Hristiyanlarca kutsal sayılan Rumkale’nin yanı sıra Urartu, Babil, Sümer, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyetin izlerini taşıyan yapılar ile suya gömülmüş, sadece minareleri dışarıda kalan iki camiyi de görme fırsatı buldu.
Denizi olmayan şehir Gaziantep’e kurduğu tersane ile dikkatleri üzerine çeken ve “Yılın Yatırımcı İşadamı” ödülüne layık görülen Mehmet Baharoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde görev yapan medya mensuplarına teknelerinin tanıtımını yaptı ve bölge turizmi konusunda açıklamalarda bulundu.Fırat nehri üzerinde gerçekleşen 5. geleneksel Bahar Şenliği ve Tekne turu ile gazeteciler eşsiz mozaikleri dünyanın gündemine oturan Çingene Kız’ın kenti Zeugma antik kentini de ziyaret etti. İşadamı Baharoğlu 5 yıl önce başlattıkları Bahar Şenliği ve tekne turunu bu yıl ise daha kapsamlı gerçekleştirdiklerini ifade etti.Gaziantep Özel İdaresi ve Yavuzeli Kaymakamlığı girişimleri ile turizme kazandırılan Rumkale ile Zeugma antik kenti arasındaki 39 kilometrelik güzergahta yer alan tarihi ve doğal güzelliklerin kendisini çok etkilediğini belirterek, tura katılan misafirleri ile tek tek ilgilendi. Baharoğlu, görsel ve tarihi güzellikleri ile “Saklı Cennet” olarak adlandırılan Fırat Havzası’nın yerli ve yabacı turizmden yeterli payı almamasından üzüntü duyduğunu belirterek, yetkililerin bu konuda daha fazla çaba harcaması gerektiğine dikkat çekti.Baharoğlu Medya Grubu Genel Müdürü M. Hanifi Kılıç ise Gaziantep’in dünyaya açılan kapısı olmayı hedeflediklerini, bu hedefe doğru da emin adımlarla yürüdüklerini söyledi. Kılıç, başta Fırat Havzası olmak üzere GAP Bölgesi’nin tüm tarihi ve turistik değerlerini dünyaya tanıtmayı ilke edindiklerini vurguladı.
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Gaziantep Medya Platformu (GAMEP) Başkanı Nazmi Özkoyuncu ve Kahta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kutlu ile Gaziantep ve ilçelerinin yanı sıra, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Malatya, Mardin ve Adıyaman’dan gelerek stresli çalışma ortamından bir nebze de olsa uzaklaşma fırsatı bulduklarını belirten basın mensupları da Fırat Nehri’ndeki tur ile doğal güzellikler arasında tarihi bir yolculuk yaptıklarını söylediler.

15865 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim