Belediye personeli piknikte buluştu

Belediye personeli piknikte buluştu

4.01.2019 13:41:36

Güncel

Belediye personeli piknikte buluştu

Belediye personeli piknikte buluştu
 
Edremit Belediyesi Personel A.Ş. tarafından birlik, beraberlik ve dayanışma pikniği düzenlendi. Hanlar Mevkiinde gerçekleştirilen pikniğe Belediye Başkanı Kamil Saka, eşi Günseli Saka, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri ve yüzlerce işçi katıldı. Piknikte işçiler başkan Saka’ya teşekkürlerini ileterek, her zaman Başkan Saka’nın yanında olduklarını belirtti.
 
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yeni yıldan itibaren belediyede asgari ücretin 2 bin 500 lira olacağını açıklamasından sonra Edremit Belediyesi Personel A.Ş. bünyesinde görev yapan işçiler birlik, beraberlik ve dayanışma pikniği düzenlendi.
Kazdağları Talim alanı mesire yerinde düzenlenen pikniğe Belediye Başkanı Kamil Saka, eşi Günseli Saka, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri katılarak işçilerle birlikte oldu. İşçiler Başkan Saka’ya teşekkür ederek hep birlikte pasta kesti. Personel adına söz alan işçiler Başkan Saka’nın göreve gelmesinden sonra maaşlarını bir gün bile aksamadan aldıklarını belirterek Başkan Saka’nın elini öperek teşekkür etti.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da yaptığı konuşmada; “Sevgili çocuklarım, evlatlarım” diye hitap ederek, “Bugüne kadar Edremit için Edremit halkı için sarf etiğiniz emekleriniz için teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz 4,5 yıl önce ekonomik yönden tıkanıp kalacağımızı maaş bile ödeyemeyecek hale düşeceğimizi söyleyenlerin beklentilerini boşa çıkardık. Ekonomik yönden batmış, bitmiş bir belediye devraldık. Benim, meclis üyelerimizin, amirlerin ve sizlerin yoğun çabası ile bitmiş, batmış, bir torba çimento bile alamayan belediyeden bugün nerede olursa olsun, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil tüm Türkiye’nin gururla baktığı bir belediye haline geldik. Bunda hepimizin fedakarca çalışarak katkısı var. Şunu görüyoruz ki Edremit’i bir üst çıtaya birlikte beraberce taşıdık.
Edremit artık akşamları köpeklerin dolaştığı değil, yürüyüş yollarında insanların yürüyerek birbirleri ile selamlaştığı çağdaş bir kent oldu. Edremit artık sattıkları ile değil, Edremit Belediyesi alıp Edremitlilere armağan ettiği eserlerle övünmeye başladı.
14 Şubat tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanır, 14 Şubat’ta Edremit’te sevgilisine kavuşacak. Edremit’te Atamız, sevdamız diyerek, Atatürk’ün ilçemizde kaldığı Atatürk Köşkü’nü ve birlikte beraberce yaptığımız Atatürk Anıtı’nın açılışını yapacağız. Edremit sevgilisine, Ata’sına kavuşacak. Ne ezilen, ne ezen insanca, Hakça bir düzen diyerek bu yola çıktım. En önemli felsefemde ‘emek en yüce değerdir’ dedim. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarda sizlerin hakkını bir parçada olsa verebildi isek, diğer arkadaşlarınıza göre sizi biraz daha mutlu edebildi isek bu hepimizin birlikte beraberce ortak çalışmasından dolayıdır. Gelecek günlerin hepimize hayırlı olmasını dileyerek hepinizi tek tek alınlarınızdan öpüyor, akıttığınız terlere karşı aldığınız her kuruşun helal olduğunu bir kez daha yeniliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Kamil Saka, daha önce yaptığı açıklamada belediyede görev yapan işçilere yönelik 2018 yılında 2 bin 300 lira olarak uygulanan asgari ücretin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren 2 bin 500 liraya çıkarıldığını açıklamıştı.
Edremit Belediyesi Personel A.Ş. bünyesinde görev yapan 550 işçinin en düşük maaşı 1 Ocak’tan itibaren 2 bin 500 liraya yükselmiş olacak. (Haber Merkezi)

274 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim