Her mahalleye çocuk parkı

Her mahalleye çocuk parkı

20.12.2018 11:14:50

Güncel

Her mahalleye çocuk parkı

Edremit Belediyesi tarafından yeni yapılan parklar ve oyun alanları miniklerin yoğun ilgisini çekiyor. Mahallelerde ve okul bahçelerine konulan oyun alanları ile hizmet çocukların ayağına gidiyor.
 
Edremit Belediyesi yeni yaptığı parklar ile yeşil dokuyu, spor ve oyun alanlarını her mahalleye her sokağa ulaştırıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bir yıl içinde 48 yeni park yapılırken, yeni yapılan parklar çocuk oyun grupları ve spor aletleri ile donatılırken, yapılan işbirliği ile ilçedeki okulların bahçelerine de yeni oyun grupları konuluyor. Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği çerçevesinde Edremit Fatma Sevim Kıyakoğlu Anaokulu, Nilüfer Hatun Anaokulu, Akçay Saniye Karagözoğlu özel Eğitim Uygulama Okulu’nun bahçelerine yeni çocuk oyun grupları yerleştirildi. Ayrıca Akçay Dumanlıkent Parkı, Darsofa Mahallesi Saray Caddesi Parkı, Gazicelal Mahallesi Parkı’nda ki yeni oyun grupları hizmete sunuldu.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, geleceğimiz olan çocukların her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Kentler parkları ile nefes alır ilkesi ile Edremit’imize yeni parklar kazandırmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın özgürce oynayabilmeleri için her mahalleye yaptığımız parkları oyun grupları ile donatıyoruz. Engelli çocuklarımızın da yaralanabileceği engelsiz parklar yapıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

347 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim