Gürespor’un nefesi yetmedi

Gürespor’un nefesi yetmedi

20.12.2018 11:15:54

Güncel

Gürespor’un nefesi yetmedi

Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye kadınlar Basketbol Ligi 11. Hafta müsabakasında konuk olduğu Mardin Büyükşehir Belediyespor'a 56-54 mağlup oldu.
Mardin Artuklu Yeni Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Gönül Dönmez’in sayısıyla başlayan Edremit Belediyesi Gürespor, karşılıklı sayıların ardından periyotun son 5 dakikasına 10-0 eşitlikle girdi. Nazlı Güler, İrem Tulgar ve Betül Pehlivan ile üst üste sayılar bulan Mardin Büyükşehir Belediyespor, 20-10 öne geçti.
Tuğçe Kanat ve Ebru Aslan’ın karşılıklı üçlükleri ile skor, 23-13 oldu. Suzan Demirer’in serbest ayışlarıyla sona eren periyotu ev sahibi takım, 25-15 önde tamamladı.
İkinci periyotun başında Esen Burcu Özdemir ve Chandra Harris’in sayıları ile fark 14’e çıktı. Edremit Belediyesi Gürespor, Kelly Silva Santos’un turnikesi ile skor 29-17 oldu. Körfezin Melekleri, Gönül Dönmez ve Rana Derin’in isabetli atışlarıyla farkı 7’ye düşürdü.
Nazlı Güler ve Rana Derin’n karşılıklı sayılarının ardından Canan Karsavran ve Suzan Demirer’in atışlarından da sonuç alan Edremit Belediyesi Gürespor, skoru 32-29 yaptı. Nazlı Güler’in serbest atışlarından sonra Chandra Harris’in atışı da isabet buldu ve Mardin Büyükşehir Belediyespor, soyunma odasına 36-29 önde girdi.
Üçüncü periyotun ilk sayısını Kellly Silva Santos’un turnikesi ile Edremit Belediyesi Gürespor buldu. Ev sahibi takım, Şenay Şale Sarısoy ve Betül Pehlivan’ın üçlükleri ile farkı 11’e çıkardı. Gönül Dönmez ve Nazlı Güler’in karşılıklı sayıları ile skor, 44-33 oldu. Takımların 8-6’lık periyot skoruna imza attığı maçın son periyotuna 44-35 Mardin Büyükşehir Belediyespor üstünlüğü ile girildi.
Final periyotunun ilk sayıları İrem Tulgar ve Merve Usal’ın karşılıklı üçlüklerinden geldi. Gönül Dönmez’in sayılarının ardından Merve Usal’ın turnikesi de sayı oldu ve fark 4 sayıya düştü. Chandra Harris, skoru 49-43 yaptı. Son 5 dakikaya girilirken, Ebru Aslan’ın üçlüğü ile fark 3 sayıya düştü. Mardin Büyükşehir Belediyespor, Nazlı Güler’in atışıyla skoru 51-46 yaptı.
Gönül Dönmez’in sayılarıyla farkı 1 sayıya düşüren Körfezin Melekleri, Chandra Harris’in serbest atışıyla skorun 52-50 olmasına engel olamadı. Chandra Harris’in turnikesiyle fark 4’e çıktı. Rana Derin, skoru 54-52’ye getirdi. İrem Tulgar’ın serbest atışı ile skor, 55-52 oldu. Karşılıklı serbest atışlarla son eren maçtan 56-54 galip ayrılan takım Mardin Büyükşehir Belediyespor oldu. (Haber Merkezi)

353 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim