Yenilmez Armada’ 7’de 7 yaptı

Yenilmez Armada’ 7’de 7 yaptı

29.11.2018 17:08:37

Spor

Yenilmez Armada’ 7’de 7 yaptı

Karesispor, Türkiye Basketbol Ligi 7. Hafta müsabakasında konuk ettiği Finalspor'u 92-85 mağlup etti ve 7'de 7 yaptı. Kurtdereli Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmaya Karesispor'un Hazer Avcı'nın atışından bulduğu sayı ile başladı. Finalspor Umar Atın ile karşılık verdi. Reha Öz'ün üçlüğünün ardından Hazar Avcı ve Carlos Medlock'un turnikeleri skoru 11-4 yaptı. Konuk takım, Umut Geçen'in sayısı ile farkı 4'e düşürdü.
Hazer Avcı'nın serbest atışlarıyla skor, 18-10 oldu. Volkan Aydın'ın sayısına üçlükle yanıt veren Cahit Turan, skoru 22-17 yaptı. İlk periyotun son sayısını Carlos Medlock'un üçlüğünden bulan Karesispor, periyotu 25-17 önde tamamladı.
İkinci periyota Ümit Sonkol'un isabet bulan üçlüğü ile başlayan Karesispor, skoru 28-17 yaptı. Carlos Medlock'un serbest atışı ile fark 12'ye çıktı. Karşılık sayıların ardından devrenin son 5 dakikasına 33-23'lük skorla girildi. Ümit Sonkol'un üçlüğü ile fark 14 sayı oldu. Konuk takımın Cahit Turan'ın serbest atışından bulduğu sayının ardından soyunma odasına 45-35 Karesispor üstünlüğü ile girildi.
Üçüncü periyota Umar Atın'ın üçlüğü ile başlayan konuk takım, farkı 7'ye düşürdü. Cahit Turan ve Darius Dunn ile 0-7'lik seri yakalayan Finalspor, skoru 46-45 yaptı. Carlos Medlock'un üçlüğü ile nefes alma şansı yakalayan Karesispor, Umar Atın ve Alparslan Uruk'un skoru eşitlemesine engel olamadı. Darius Dunn'ın üçlüğü ise Finalspor'u 49-52 üstünlüğe taşıdı.
KONUK TAKIM ÖNE GEÇTİ
İbrahim Yıldırım'ın üçlüğü ile skor yeniden eşitlendi. Balıkesir ekibi, Volkan Aydın'ın serbest atışlarıyla 55-54 öne geçti. Berkay Genç, konuk takımı 55-56 üstünlüğe taşıdı. Volkan Aydın'ın üçlüğünün ardından İbrahim Yıldırım'ın atışı da isabet buldu ve Karesispor, 4 sayı üstünlüğü yakaladı. Periyot sona ererken Volkan Aydın'ın üçlüğü de hedefi buldu ve Karesispor, son periyota 69-58 önde girdi.
Final periyotunun başında Berkay Genç ve Darius Dunn ile üst üste sayılar bulan Finalspor, farkı 4 sayıya düşürdü. Reha Öz ve Ümit Sonkol ile yanıt veren Karesispor, skoru 73-65 yaptı. Son 5 dakikaya 75-71 ev sahibi takım üstünlüğü ile girildi.
Thomas Gipson, farkı 6 sayıya taşıdı. Konuk takımda Lennard Freeman, skoru 77-73 yaptı. Carlos Medlock'un sayısı ile fark 7 sayıya çıktı. Finalspor, Cahit Turan'ın başarılı turnikesi ile skoru 80-75'e getirdi. Ev sahibi takım, İbrahim Yıldırım'ın üçlüğü ile karşılık verdi ve skor, 83-75 oldu. Alparslan Uruk'un turnikesi ile fark 6 sayıya düştü.
Hazer Avcı, skoru 85-77 yaptı. Carlos Medlock'un serbest atışlarıyla skor 88-80 oldu. Lennard Freeman, farkı 6 sayıya düşürdü. Hazer Avcı'nın serbest atışları ile 8 sayıya çıkan fark, Lennard Freeman'ın atışının isabet bulmasıyla yeniden 6'ya düştü. Son sayılarını Carlos Medlock'un serbest atışlarından bulan Karesispor, salondan 92-85 galip ayrılarak 7'de 7 yaptı.
BAYTİMUR: HEDEFTEN ŞAŞMAK YOK
Basın toplantısında konuşan Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, “Öncelikle rakibimiz Finalspor’u tebrik ediyorum. Onlar da bizim kadar kazanmayı hak edecek bir oyun oynadılar. Bize gelirsek, rotasyonumuz biraz daraldı. Tuğberk parmağındaki çatlak nedeniyle 2-3 hafta aramızda olamayacak. O nedenle de 2 tane guardımız var zaten tek guardla oynamak zorunda kaldık. Oraya 1 numara oynamayan bir oyuncumuzdan, Seray’dan, bir numara katkısı almaya çalışıyoruz. Dolayısıyla Amerikalı guardımıza çok fazla yüklendik bugünkü maçta. O yüzden zor da olsa kazanmak güzel. Kazanma alışkanlığımız güzel. Hedeften şaşmak yok, yola devam” diye konuştu. 
VOLKAN AYDIN: BİZİM HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Karesispor’dan Volkan Aydın, “Öncelikle Finalspor’u tebrik ediyorum. Deplasman maçı oynamalarına rağmen çok iyi mücadele ettiler. Son ana kadar maçın içinde kaldılar. Biz de kazandığımız için mutluyuz. Evimizde maç kaybetmemek gibi bir hedefimiz var. Bunu bugün gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Bizim hedefimiz şampiyonluk, lige çıkmak. Bu doğrultuda çalışmalarımızı devam ettirip bu saatten sonra Artvin maçına konsantre olacağız” dedi.

396 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim