TÜRKİYE'DEKİ TERÖRÜN GERÇEK NEDENİ:

TÜRKİYE'DEKİ TERÖRÜN GERÇEK NEDENİ:

8.01.2017 16:46:52

Siyaset

YAŞANAN TERÖR OLAYLARINDA KULLANILAN TERÖRİSTLER DİNİ GRUPLARA AİT OLSADA BU BİR MASKEDİR. BU MASKE İLE NÜFUSU MÜSLÜMAN OLAN BİRÇOK ÜLKEDE OLDUĞU GİBİ HALK KATMANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMEK İSTENMEKTE ÜLKELER BİTMEZ TÜKENMEZ İÇ KARIŞIKLIĞIN İÇİNE ATILABİLMEKTEDİR. NİTEKİM BİR ÇOK ÜLKE DE BU DURUMA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR...

TÜRKİYE'DEKİ TERÖRÜN VE ORTADOĞU'YU SARAN ATEŞİN GERÇEK NEDENİ:

 

YAŞANAN TERÖR OLAYLARINDA KULLANILAN TERÖRİSTLER DİNİ GRUPLARA AİT OLSADA BU BİR MASKEDİR. BU MASKE İLE NÜFUSU MÜSLÜMAN OLAN BİRÇOK ÜLKEDE OLDUĞU GİBİ HALK KATMANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMEK İSTENMEKTE ÜLKELER BİTMEZ TÜKENMEZ İÇ KARIŞIKLIĞIN İÇİNE ATILABİLMEKTEDİR. NİTEKİM BİR ÇOK ÜLKE DE BU DURUMA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR...

 

ASIL MESELE NE DİN NE DE MESHEP SAVAŞIDIR; ASIL MESELE; DÜNYADAKİ HAKİM GÜÇLERİN ARTIK DEĞİŞMEKTE OLDUĞU MESELESİDİR. YENİ GÜÇLER, YENİ GÜÇLÜ ÜLKELER GİRMEKTEDİR DEVREYE. DÜNYA ARTIK SADECE BİR GÜCÜN KARARIYLA YÖNETİLMEYECETİR. ARALARINDA YARIŞ BAŞLAMIŞTIR. KARIN AĞRISI BUDUR.

 

BİZİM GİBİ ÜLKELERİN MEVCUT DÜNYA GÜÇLERİNİN BAZILARININ YANINDA OLMASI VEYA YANINDA GÖZÜKMESİ VEYA YENİ DÜNYA KURULURKEN BERTARAF EDİLMESİ BİRÇOK DÜNYA GÜCÜNÜN GELECEĞİ İÇİN YAŞAMSAL ÖNEME HAİZDİR.

 

SORUN DİNLER, İNANANLAR, MESHEPLER ARASINDAKİ MÜCADELE GİBİ GÖSTERİLMEKTEDİR; IRAK'TA BİR ZAMANLAR ŞİİLERİN KUTSALLARINA, SÜNNİLERİN KUTSALLARINA BOMBALAR ATILMADI MI? ŞİMDİ NİYE BU SABOTAJLAR KESİLDİ? ŞİMDİKİ YÖNETİMLER HERKESİ AYNI MESHEPTEN MÜKEMMEL BİR YÖNETİM ALTINDA MI YÖNETİYORLAR? İLGİSİ YOK.

 

MESELE YENİDEN MÜCADELEYE  GİREN DÜNYA GÜÇLERİNİN BİZİM GİBİ ÜLKELERİN COĞRAFYALARINDA YAPTIKLARI PAYLAŞIM SAVAŞIDIR.

 

ESKİ DÜNYA GÜÇLERİ YENİ ÇIKAN, GÜÇLENEN ÜLKE VE ÜLKE GRUPLARIYLA BÜYÜK BİR YARIŞA GİRMİŞTİR. YENİ YÜSELEN VEYA YENİDEN GÜÇLENEN ÜLKELER DE DÜNYA GELECEĞİ VE YENİ KURULACAK DÜNYA SİSTEMİ İÇİNDE SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTEMEKTEDİRLER. ESKİLERİ DE MEVCUT HAKİMİYETLERİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMA PEŞİNDEDİRLER. ORTADOĞUDA BİRDEN HORTLAYAN SAVAŞLARIN ALTINDAKİ GERÇEK DE BUDUR. ARAP BAHARI DİYE TOPLUMLARIN KARIŞTIRILIP BİR DAHA ESKİ DURUMUNA DAHİ GELEMEMESİNİN GERÇEK NEDENİ ALTINDA BU DEĞİŞİMİN OYUNCULARININ SENARYOLARINI ARAMALIYIZ.

 

BİR ANLAMDA BU GÜÇ YARIŞI DOĞALDIR; AMA BİZİM GİBİ ÜLKELERDE TOPLUMLARIN BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMESİ, SİVİLLERE YÖNELİK SALDIRILAR AHLAKSIZCADIR VE MODERN GÜÇLERİN KALLEŞ SAVAŞIDIR.

 

BU COĞRAFYADA VAR OLAN BİRÇOK ÜLKENİN YÖNETİMİ ÖNÜNE UZATILAN HAVUCA KANIP BU İŞE ALET OLMADI MI?  OLDU. BU YÖNETİMLER ŞİMDİ BU TUZAKLARIN KENDİLERİNE DE KURULDUĞUNU GÖRÜYORLAR.

 

SORUNLAR KARŞISINDA YENİ BİR BAKIŞ LAZIM: GEÇMİŞTE ŞU OLDU BU OLDU. BUNLARLA SONRA HESAPLAŞIRIZ. ŞİMDİ ZAMAN HEPİMİZE YAPILAN SALDIRILARA HEPBİRLİKTE KARŞI KOYMA ZAMANIDIR.

 

KİMSE BANA YAŞANANLARA DİNLER MESHEPLER SAVAŞI DEMESİN. APAÇIK OLAN ŞUDUR; ORTADOĞUNUN CAHİL İNSANLARI MÜSLÜMAN BİLE OLMAYAN DÜNYA GÜÇLERİNİN KURDUĞU ÖRGÜTLERDE EĞİTİLİP, CEPLERİNE PARA KONUP RADİKAL HALE GETİRİLMEKTE GÜYYA MÜSLÜMANLIK ADINA NÜFUSU MÜSLÜMAN OLAN ÜLKELERİN DİRLİKLERİNE VE DÜZENLERİNE SALDIRTILMAKDADIRLAR.

 

HESAP BÜYÜK ÜLKELERİN GÜÇ HESABIDIR. SORUN MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANLA; ŞU ETNİK GRUBUN BU ETNİK GRUPLA HESABI DEĞİLDİR. BÖYLE SANANLAR KULLANILMAKTA ALET OLMAKTADIRLAR.

 

YARIN TERÖR OLAYLARI DEVAM EDERKEN ŞEHİRLERİMİZDE KİMYASAL SALDIRILARA, İNSANLARIN LABORATUVARLARDA ÜRETTİGİ MİKROPLARLA SALGIN HASTALIKLARA TANIK OLABİLİRİZ.

 

BUNLARA; "YAŞANABİLECEK OLAYLAR" OLARAK HAZIR OLMALIYIZ.

TOPLUM DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALIDIR. BU SALDIRILAR HEPİMİZE YAPILMAKTADIR. SALDIRANLARIN ARKASINDAKİ GÜÇLER DİN SAVAŞÇILARI DEĞİL HEPİMİZİN ORTAK DÜŞMANLARIDIR.

 

ÇÖZÜM BİRLİK VE DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAKTAN GEÇMEKTEDİR. AÇIKÇA SÖYLEYEYİM ZATEN DE ÖYLE OLACAKTIR TOPLUM DAYANIŞMA ÖRNEĞİ VERECEKTİR. BU HALK TANIMLADIĞI ANDAN İTİBAREN BÜYÜK TEHLİKELER KARŞISINDA BÜTÜN COĞRAFYALARIYLA  HER ZAMAN BİRLİK OLMAYI BAŞARABİLMİŞTİR.

 

ÇOK DEGİL 2-3 SENE İÇİNDE BÜYÜK OLASILIKLA BÜTÜN SORUNLAR KARGAŞALAR AŞILACAKTIR.

 

AŞILAMAZSA NE Mİ OLUR; YANGIN BU SORUNLARIN KAYNAĞI OLAN GÜÇLERİN EVİNE SIÇRAR. BİZİMLE UĞRAŞACAK GÜÇLERİ KALMAZ. TIPKI 1900'LERİN BAŞINDA "İSPANYOL GRİBİ" VAKASI'NDA YAŞANDIĞI GİBİ.

 

TOPLUMSAL DAYANIŞMAMIZI BOZMAMAMIZ ŞARTTIR DÜŞMAN DIŞARDAN İÇERİYE, İÇERİDEKİ MECZUPLARI VE HAİNLARİ KULLANARAK SALDIRMAKTADIR... AYDINLARIN ZİHNİNİ DAHİ KARIŞTIRIP KENDİNE NEFER YAPMA İHTİYACI İÇİNDEDİR. SONUÇLARI VE NEDEN OLDUKLARI İLE SAVAŞSAK DA GERÇEK SAVAŞ NEDENİ BİZİM DIŞIMIZDADIR VE BİZİM MESELEMİZ DEĞİLDİR...

 

HALUK AHMET GÜMÜŞ

24. DÖNEM CHP MİLLETVEKİLİ

2429 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim