AHMET AKIN’IN YENİ YIL MESAJI

AHMET AKIN’IN YENİ YIL MESAJI

30.12.2016 22:13:08

Siyaset

2017 YILININ TÜRKİYE İÇİN, ULUSUMUZ İÇİN, HER TÜRLÜ BELADAN UZAK, BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARIMIZIN PEKİŞTİĞİ BİR YIL OLMASINI TEMENNİ EDERİM.

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ VE GENEL BAŞKAN BAŞDANIŞMANI
AHMET AKIN’IN YENİ YIL MESAJI (30.12.2016)
 
2017 YILININ TÜRKİYE İÇİN, ULUSUMUZ İÇİN, HER TÜRLÜ BELADAN UZAK, BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARIMIZIN PEKİŞTİĞİ BİR YIL OLMASINI TEMENNİ EDERİM.
 
Sıkıntılı geçen, acılarla dolu bir yılı geride bırakıyoruz. Terörün azdığı, güvenlik ve huzur ihtiyacının tavan yaptığı 2016 yılında teröre kurban verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum.
2016 yılında ülkemiz, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için çok önemli bir gelişme olan 15 Temmuz hain darbe girişimine de tanık olduk. AKP iktidarı ile birlikte devlete yerleşen, korunup kollanan bir çete, bir cemaat ülkemize, demokrasimize, özgürlüğümüze kastetti. Bu alçak darbe girişimi tüm halkımızın birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde verdiği mücadele ile etkisiz kılınmıştır. Ancak darbe sonrası gelişen olaylar, darbeci zihniyetle mücadele adı altında yapılanlar; ilgisi olmayan, olması mümkün olmayan kişi ve kesimleri de kapsayacak bir hale büründüğü için mağduriyetlere yol açtığına ilişkin yaygın bir kanaat oluşmasına neden olmuştur.
15 Temmuz darbe girişimini fırsata çevirmeye çalışan AKP zihniyeti rejimi değiştirmeyi amaçlayan anayasa değişikliğini gündeme almış ve ülkemizin geleceğini karartacak tek adam rejimi inşa sürecini başlatmıştır. Ekonominin alarm verdiği, dış politikada yaşanan sıkışmışlık ve toplumsal gerilimin had safhada olduğu bir ortamda rejim değişikliği çabaları ülkemizin ve halkımızın hayrına değildir. Umarım 2017 yılında sağduyu galip gelir ve bu girişim, tıpkı 15 Temmuz darbesi gibi sonuçsuz kalır. Halkımızı yeni yılda tek adam rejimine karşı durmaya davet ediyorum.
Aydınlık ve mutlu yarınlara ulaşma umutlarımızı canlı tutarak, yeni umutlarla karşıladığımız 2017 yılının, Türkiye için, ulusumuz için, her türlü beladan uzak, birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği bir yıl olmasını temenni ederim.
Yeni yılın herkes için barış, huzur, mutluluk ve esenlik getirmesini diler, sevgi ve saygılar sunarım. 

2078 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim