Cumhurbaşkanı'nın İsmail Kahraman'dan farkı yok

 Cumhurbaşkanı'nın İsmail Kahraman'dan farkı yok

29.04.2016 21:03:01

Siyaset

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, laiklik çıkışı ile tepki toplayan TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın istifa etmesi gerektiğini savunarak, "Toplumun tamamını kucaklaması ve tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı'nın da, laiklik konusunda İsmail Kahraman'dan farkı yok" dedi.

CHP Genel Merkezi tarafından Denizli örgütlerini denetlemeleri için görevlendirilen CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, ilçelerde ve kent merkezindeki örgütlerde temaslarını sürdürüyor. İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Candan Yüceer, "AKP sadece laikliği değil, iç barışı, dünya barışını da tehdit ediyor. Bizler daha çok çalışıp, bu ülkeyi AKP'den kurtarmak zorundayız" dedi.
'SURİYE'DEKİ YANGINA SU YERİNE BENZİN DÖKTÜ'
Gaziantep Milletvekili Akif Ekici ise, laiklik ile ilgili açıklamasının ardından İsmail Kahraman'ı artık meclis başkanı olarak görmediğini söyledi. Ekici şöyle konuştu:
"TBMM Başkanı derhal istifa etmelidir. Toplumun tamamını kucaklaması gereken Cumhurbaşkanı'nın da laiklik konusunda İsmail Kahraman'dan farkı yok. Esad diktatördür doğru ama, Esad'a diktatör diyen Cumhurbaşkanı da diktatördür. Suriye'deki yangına su dökeceğine, benzin döktü. Ülkemize 3 milyon Suriyeli'yi doldurdu. Sadece Gaziantep'te 300 bin Suriyeli var. Kilis nüfusunun iki katı Suriyeli Kilis'te yaşıyor. Son zamanlarda Gaziantep'e bombalar gelmeye başladı. Tüm bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır. Oturup ağlamayacağız. Laikliğin ve cumhuriyetin, iç ve dış barışın teminatı olan biz CHP'liler daha çok çalışacağız." 


 

2428 Kişi Okudu.

Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Zafer Gazetesi | Balıkesir hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Powered by Taksim Bilişim